Belirlediğimiz ırk ve cinsler arasından tek tek özenle seçilen canlı hayvanlar Kayseri’deki Naret Besi Çiftliği’ne getirilir. 120.000 m2’lik bir büyüklüğe sahip olan çiftliğimiz kalite standartlarına önem veren, hayvan refahı düşünülerek tasarlanmış bir tesistir.

Naret Besi Çiftliği’ne adım attıkları andan itibaren her anları gözetimimiz altında geçen hayvanlarımız sağlıkları ve gelişimleri için çok önemli olan stressiz ve sessiz bir ortamda, deneyimli bir ekibin eşliğinde, uzman veteriner hekimlerin denetiminde büyütülür.

Naret Besi Çiftliği’ndeki danalar kendilerine ayrılan özel bölümlerde, 8-10’lu gruplar halinde yaşamlarını sürdürürler. Bu özel bölümler her dananın dilediği gibi serbestçe dinlenebileceği ve dolaşabileceği büyüklüğe sahiptir.

Danalarımız burada ziraat mühendislerimiz tarafından hazırlanan, beş farklı yerel otun karışımından oluşan doğal yemlerle beslenir. Günlük rasyon ve hesaplamaları yapılarak sağlık durumları ve gelişim performansları veteriner hekimlerimiz tarafından düzenli olarak kontrol edilir.

Gerekli büyüklüğe ulaşan canlı hayvanlar uluslararası standartlardaki kesim tesisimize alınır. Burada uzman personelimiz tarafından, İslami usullere uygun şekilde kesilir. Karkas haline getirilerek aynı gün İstanbul’daki Naret Entegre Et Üretim Tesisleri’ne gönderilir.